1974’te Afyonkarahisar/Sandıklı’da dünyaya gelen Prof. Dr. Ahmet GÖKÇE; ilk ve ortaöğretimini burada tamamladı. Tıp eğitimini 1998’de Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladıktan sonra pratisyen hekim olarak Şanlıurfa Uğurlu Köyü’nde göreve başladı.

2000-2001 yılları arasında Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak çalışan Dr. GÖKÇE, 2001-2006 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamlayarak Üroloji uzmanı oldu. 2004-2005 yılları arasında ABD’nin sayılı kurumlarından olan The Cleveland Clinic Glickman Urological Instutite’te gözlemci araştırmacı olarak bulundu. Üroloji uzmanı olduktan sonra zorunlu hizmetini Van Muradiye Devlet Hastanesi’nde yerine getirdi.

2008 yılında Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda Yardımcı Doçent olarak akademik hayatına başlayan Prof. Dr. Ahmet GÖKÇE, 2012 yılında doçentliğini aldı. Bu sırada 2011-2013 yılları arasında “Research Fellow” olarak gittiği ABD’de Tulane University School of Medicine Department of Urology’de “Kök Hücre” konusunda alanında bilime yön veren bilimsel çalışmalar yaptı. Yaptığı çalışmalar bilim dünyasında yurt içi ve yurt dışı çok sayıda ödüle layık görüldü. Yurda döndükten sonra Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda 2013’te Doçent ve 2019’da Profesör olarak akademik kariyerini sürdürdü. Aynı kurumda Üroloji Anabilim Dalı Başkanlığı görevini de yerine getiren Dr. GÖKÇE halen Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda Profesör olarak görevine devam etmektedir. 

Ulusal ve uluslararası prestijli dergilerde yayınlanmış 100’den fazla makale ve bildirisi bulunan Dr. GÖKÇE’nin bu araştırmalar ve makalelerine 500’den fazla atıf yapılmıştır. Yine en prestijli ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde hakemlik görevi yapan Dr. GÖKÇE dergi baş editörlüğü, bilimsel kurul üyeliği görevlerini de yapmıştır. Özellikle kadın ve erkek cinsel sağlığı, üreme problemleri, ailede cinsellik, sertleşme bozukluğu, erken boşalma, mikrocerrahi, varikosel, genital estetik alanlarında ulusal ve uluslararası birçok kongreye konuşmacı olarak davet edilmiştir. Müzik ve sporla uğraşmaktan keyif alan ve iyi derecede İngilizce bilen Prof.  Dr. Ahmet Gökçe, evli ve 4 çocuk babasıdır.

PROF. DR. AHMET GÖKÇE

SAĞLIĞINIZ BİZİM İÇİN HER ŞEYDEN ÖNCE GELİR

0 +
MAKALE
0 +
ATIF
0 +
ÖDÜL
0 +
MEMNUN HASTA
0 +
BAŞARILI AMELİYAT
0 +
BİRLİKTE ÇALIŞILAN KLİNİK

Sertifikalar ve Ödüller

Prof. Dr. Ahmet GÖKÇE Ödüller

2017

En iyi bildiri üçüncülük ödülü

Türk Üroloji Derneği

Mesleki Dernekler , TÜRKİYE

2016

2016 AJA Outstanding Reviewer Award

Asian Journal of Andrology

Diğer , ÇİN HALK CUMHURİYETİ

2015

Best poster in Clinical Innovation: Latest news in future treatment of erectile dysfunction

European Association of Urology

Mesleki Dernekler , İSPANYA

2014

The best presentation on male sexual disease (preclinical)

European Society for Sexual Medicine

Mesleki Dernekler , ALMANYA

2013

Top 10 abstracts on Basic Science

Sexual Medicine Society of North America

Mesleki Dernekler , AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ

2009

Richard Wolf Award for Best PosterPresentation üçüncülük ödülü

European Association of Urology

Mesleki Dernekler , HOLLANDA

VİDEO İÇERİKLER

Bilinmesi Gerekenler

Randevu Formu

Randevu Oluşturun